کریسمس

کریسمس یکی از بزرگترین جشن‌های دنیاست و بسیاری عقیده دارند که بزرگترین جشن در جهان است. بیش از دو هزار سال است که مردم با فرهنگ ها و سنت های گوناگون در اقصی نقاط جهان به مناسبت کریسمس مراسم باشکوه و گسترده ای برگزار می کنند و به میمنت میلاد حضرت مسیح (ع) شادی و پایکوبی می کنند.

کریسمس 1399

سالانه به مناسبت تولد حضرت مسیح (ع) جشنی برگزار می شود که به آن جشن کریسمس می گویند. ما در این بخش قصد داریم تا به مناسبت کریسمس 1399 (کریسمس 2021) مطالبی در مورد این مراسم باشکوه در اختیارتان بگذاریم.

کریسمس 2021 (کریسمس 1399) به تاریخ ایران چه روزی است؟

تاریخ دقیق کریسمس 2021 (کریسمس 1399) در تقویم شمسی

با روز جمعه ۵ دی ماه سال ۱۳۹۹ برابر است.

 

تاریخ دقیق کریسمس 2021 (کریسمس 1399) در تقویم قمری

با روز ۱۰ ماه جمادی الولی سال ۱۴۴۲ برابر است.

 

تاریخ دقیق کریسمس 1399 (کریسمس 2021) در تقویم میلادی

با روز ۲۵ دسامبر سال برابر است.

کریسمس 1399
کریسمس 1399

آداب و رسوم برگزاری جشن کریسمس

برپایی جشن کریسمس در کشورهای مختلف از ریشه های فرهنگی و تاریخی شان نشأت می گیرد و بر اساس سنت و رسم و رسوم هر کشور، تفاوت‌هایی با یکدیگر دارد.

اما وجه مشترک تمامی این مراسم ها در: تزئین و چراغانی کردن درخت کریسمس در منزل و محل کار، شرکت درمراسم کلیسا برای جشن گرفتن، اجرای دسته جمعی سرود های مخصوص کریسمس و شکرگزاری، دادن هدیه به همدیگر، صرف شام در کنار خانواده و دوستان و در نهایت انتظار برای ملاقات با بابانوئل است.
باید دید که امسال با وجود شیوع ویروس کرونا کریسمس 2021 (کریسمس 1399) چگونه برگزار می شود.

برگزاری کریسمس در ایران

در ایران هم از گذشته‌های تا به اکنون مسیحیان با ملیت‌های مختلف در نقاط گوناگون کشور زندگی می‌کنند. ارمنیان بیشترین مسیحیان داخل کشور ایران را تشکیل می‌دهند که قدمت سکونت شان در ایران به سالیان دراز می‌رسد.

کلیساهای مختلفی در سرتاسر ایران جشن روز کریسمس را با حضور مسیحیان داخل کشور برپا می‌کنند.

در تهران محله‌های سنایی، مجیدیه و میرزای شیرازی سالیان زیادی محل زندگی هموطنان ارامنه بوده است. همچنین کلیساهای واقع در منطقه جلفا در استان اصفهان از باشکوه ترین مکان‌ها هنگام برگزاری جشن کریسمس هستند.
اگر می خواهید با آداب و رسوم مسیحیان آشنا شوید ، کریسمس 1399 (کریسمس 2021) به این خیابان‌ها سری بزنید و از جشن هایشان در این روز ها لذت ببرید.

افزون بر مناطق مخصوص ارمنیان، برای احترام به مسیحیان کشورمان، در بسیاری از مراکز تجاری، تفریحی و فروشگاه های دیگر نیز، تزئین‌های مخصوص کریسمس را در روزهای نزدیک به این مراسم انجام می دهند.

کریسمس در ایران

بازار کریسمس

اهمیت بالای جشن کریسمس به اندازه‌ای است که بسیاری از مسیحیان آن را برابر با جشن سال نو مسیحی می‌دانند و دیگر مردم جهان نیز، گاهی این دو را یکی می‌دانند.

جشن کریسمس پدیده ای تجاری و مراسمی مذهبی و فرهنگی به شمار می آید.

مردم بسیاری از کشورها در نقاط مختلف جهان که از دین مسیحیت پیروی نمی‌کنند نیز کریسمس را جشن می‌گیرند.

به همین دلیل جشن کریسمس به بزرگترین بازار در سرتاسر دنیا تبدیل شده است که انواع مختلف کالاها، محصولات و خدمات از جمله لوازم آرایشی بهداشتی، فانتزی، تزئینی، دکوری، خوراکی، کیف و کفش، پوشاک و در نهایت هر آنچه بتوان فکرش را کرد در این بازار به فروش می رسد و مورد استقبال خریداران و مصرف کنندگان قرار می گیرد.

مجموعه پاسارگاد پلاست ایرانیان پیشاپیش ضمن عرض تبریک سال نوی میلادی، به مناسبت کریسمس 2021 (کریسمس 1399) تخفیف های ویژه ای بر روی محصولات پرفروش خود برای شما عزیزان در نظر گرفته است.

کریسمس چیست,کریسمس 2021 به تاریخ ایران چه روزی است,کریسمس 2021 چه روزی است,کریسمس 1399 چه روزی است,تاریخ دقیق کریسمس 1399,تاریخ دقیق کریسمس 2021,جشنکریسمس,آداب و رسوم برگزاری جشن کریسمس,بازار کریسمس,برگزاری کریسمس در ایران,کریسمس در ایران,کریسمس,شب کریسمس,روز کریسمس,درخت کریسمس,روز شکرگزاری,سرود کریسمس,کلیسا,بابانوئل,کریسمس جلفای اصفهان,کریسمس در جلفای اصفهان,کریسمس در تهران,پاسارگاد پلاست,پاسارگاد پلاست ایرانیان,شرکت پاسارگاد پلاست,تاریخ دقیق کریسمس,تولد حضرت عیسی,کریسمس 2021 چه روزی است,تاریخ کریسمس 2021,چگونه کریسمس را جشن بگیریم,کریسمس سال ۹۹,تولد حضرت عیسی شروع چه تاریخی است,سال نو میلادی,قبل از میلاد چند سال است,کریسمس ۲۰۲۱ چه روزی است,تاریخ کریسمس 2020,25 دسامبر به شمسی,وسایل کریسمس,کریسمس ۲۰۲۰ چه روزی است,سال نو میلادی چه روزی است,۲۵ دسامبر به تاریخ ایران,شب کریسمس,کریسمس مبارک,عکس کریسمس,درخت کریسمس,بابانوئل,مراسم تولد حضرت مسیح,بابانوئل کریسمس,تخفیف کریسمس,سال ۲۰۲۱ چه ماهی است,تعطیلات کریسمس چند روز است